Teaching Staff


Abante Llenas, Jordi

Phone
21897
Research Area
Office
P1 16
Categoria
Postdoc i predoc

Aguilar Torres, Eduardo

Phone
21897
Research Area
Informàtica
Office
p1 16
Categoria
Postdoc i predoc

Akumu, Tania

E-Mail
takumule7@alumnes.ub.edu
Phone
--
Research Area
Office
--
Categoria
Postdoc i predoc

Anais, Emelie

E-Mail
anais.emelie@ub.edu
Research Area
Office
P2 05
Categoria
Postdoc i predoc

Ariza, Alejandro

E-Mail
alejandro.ariza14@ub.edu
Research Area
Office
P1 05/09
Categoria
Postdoc i predoc

Atehortúa Labrador, Angélica María

E-Mail
amatehortual@ub.edu
Research Area
Informàtica

Bagaria Pigrau, Joan

E-Mail
bagaria@ub.edu
Phone
934021609
Research Area
Lògica i Història de les Matemàtiques
Office
P2 17
Categoria
Temps Complet

Balachandran, Amrutha

E-Mail
amrutha.balachandran@ub.edu
Research Area
Informàtica
Office
EB GranVia
Categoria
Postdoc i predoc

Ballester, Rubén

E-Mail
ruben.ballester@ub.edu
Research Area
Informàtica
Office
EB 01
Categoria
Associat i substitut

Balocco, Simone

E-Mail
simone.balocco@ub.edu
Phone
93 403 93 72
Research Area
Informàtica
Office
EB 02
Categoria
Temps Complet

Baró Solé, Xavier

E-Mail
xbaro@ub.edu
Phone
93 403 47 40
Research Area
Office
P2 38
Categoria
Temps Complet

Barquero, Germán

E-Mail
gbarquga9@alumnes.ub.edu
Research Area
Office
EB 01
Categoria
Postdoc i predoc

Bellavita, Carlo

E-Mail
carlobellavita@ub.edu
Phone
--
Research Area
Office
P1 23
Categoria
Postdoc i predoc

Bengoechea, Paloma

E-Mail
bengoechea@ub.edu
Phone
94 403 99 68
Research Area
Office
P2 36
Categoria
Postdoc i predoc

Bergfalk, Jeffrey

E-Mail
bergfalk@ub.edu
Research Area
Office
P2 32
Categoria
Postdoc i predoc

Cantero, Juan Carlos

E-Mail
jccantero@ub.edu
Phone
93 402 16 13
Research Area
Office
E1 02
Categoria
Postdoc i predoc

Cardona Aguilar, Robert

E-Mail
robert.cardona@ub.edu
Phone
93 402 16 35
Research Area
Geometria i Topologia
Office
E1 01
Categoria
Temps Complet

Carós, Mariona

E-Mail
marionacaros@ub.edu
Research Area
Office
EB Gran Via
Categoria
Postdoc i predoc

Casacuberta Vergés, Carles

E-Mail
carles.casacuberta@ub.edu
Phone
93 402 16 05
Research Area
Geometria i Topologia
Office
P2 23
Categoria
Temps Complet

Casanovas Ruiz-Fornells, Enrique

E-Mail
e.casanovas@ub.edu
Phone
93 402 16 60
Research Area
Lògica i Història de les Matemàtiques
Office
P2 34
Categoria
Temps Complet

Cascante Canut, Maria Carmen

E-Mail
cascante@ub.edu
Phone
93 402 16 21
Research Area
Anàlisi Matemàtica
Office
P2 28
Categoria
Temps Complet

Chaikh Vidal, Aida

E-Mail
aidachaikh@ub.edu
Phone
93 403 13 45
Research Area
Informàtica
Office
EB 04 / EB 05
Categoria
Associat i substitut

Circelli, Michele

E-Mail
mcirceci45@alumnes.ub.edu
Research Area
Office
EB Gran Via
Categoria
Postdoc i predoc

Cirici Núñez, Joana

E-Mail
jcirici@ub.edu
Phone
93 402 16 04
Research Area
Geometria i Topologia
Office
P2 46
Categoria
Temps Complet

Clapés, Albert

E-Mail
aclapes@ub.edu
Phone
93 402 16 17
Research Area
Office
P2 24
Categoria
Temps Complet

Clarke, Andrew

E-Mail
andrew.clarke@ub.edu
Phone
93 402 16 13
Research Area
Office
E1 02
Categoria
Postdoc i predoc

Clop Ponte, Albert

E-Mail
albert.clop@ub.edu
Phone
934034468
Research Area
Anàlisi Matemàtica
Office
P1 17
Categoria
Temps Complet

Corcuera Valverde, José Manuel

E-Mail
jmcorcuera@ub.edu
Phone
93 402 16 56
Research Area
Probabilitat i Estadística
Office
P2 44
Categoria
Temps Complet

Cos Aguilera, Ignasi

E-Mail
ignasi.cos@ub.edu
Phone
93 402 16 59
Research Area
Informàtica
Office
P2 33
Categoria
Temps Complet

Costa Farràs, Laura

E-Mail
costa@ub.edu
Phone
93 402 16 20
Research Area
Àlgebra
Office
P2 19
Categoria
Temps Complet

Csato, Gyula

E-Mail
gyula.csato@ub.edu
Phone
93 402 16 31
Research Area
Anàlisi Matemàtica
Office
P1 13
Categoria
Temps Complet

D´Andrea, Carlos

E-Mail
cdandrea@ub.edu
Phone
93 402 16 07
Research Area
Geometria i Topologia
Office
P1 28B
Categoria
Temps Complet

Dang, Vien Ngoc

E-Mail
dangn@ub.edu
Phone
21015
Research Area
Informàtica
Office
P2 42
Categoria
Postdoc i predoc

Daura, Jordi

E-Mail
jordi.daura@ub.edu
Phone
93 402 45 03 i 93 403 59 35
Research Area
Office
P1 05/09
Categoria
Postdoc i predoc

De la Torre Estévez, Víctor

E-Mail
delatorre@ub.edu
Research Area
Office
EB Gran Via
Categoria
Postdoc i predoc

De Mingo, David

E-Mail
ddemingo@ub.edu
Research Area
Categoria
Associat i substitut

De Pass, Michael Anthony

E-Mail
michael.depass@ub.edu
Phone
93 402 14 05
Research Area
Office
P1 22
Categoria
Postdoc i predoc

Diakonov, Konstantin

E-Mail
konstantin.dyakonov@icrea.cat
Phone
93 403 44 85
Research Area
Anàlisi Matemàtica
Office
P1 04
Categoria
Temps Complet

Díaz Montesdeoca, Oliver

E-Mail
oliver.diaz@ub.edu
Phone
93 402 08 55
Research Area
Informàtica
Office
P2 06
Categoria
Temps Complet

Dieulefait, Luis Víctor

E-Mail
ldieulefait@ub.edu
Phone
93 402 16 07
Research Area
Àlgebra
Office
P1 28B
Categoria
Temps Complet

Dorce Polo, Carlos

E-Mail
cdorce@ub.edu
Phone
93 403 58 51
Research Area
Lògica i Història de les Matemàtiques
Office
E2 03
Categoria
Associat i substitut

Drach, Kostiantyn

E-Mail
kostiantyn.drach@ub.edu
Phone
93 402 16 35
Research Area
Office
E1 01
Categoria
Temps Complet

Elias Garcia, Joan

E-Mail
elias@ub.edu
Phone
93 402 16 18
Research Area
Àlgebra
Office
P2 25
Categoria
Temps Complet

Escalera Guerrero, Sergio

E-Mail
sescalera@ub.edu
Phone
93 402 08 53
Research Area
Informàtica
Office
P2 04
Categoria
Temps Complet

Fagella Rabionet, Núria

E-Mail
nfagella@ub.edu
Phone
93 402 44 99
Research Area
Matemàtica Aplicada
Office
P1 15
Categoria
Temps Complet

Fernández Cid, Adrián

E-Mail
adrian_fernandez@ub.edu
Phone
93 4031345
Research Area
Office
EB 04 / EB 05
Categoria
Associat i substitut

Fernàndez, Álvaro

E-Mail
alvaro.fernandez@ub.edu
Phone
93 402 16 49
Research Area
Office
X 06
Categoria
Postdoc i predoc

Ferrà, Aina

E-Mail
aina.ferra.marcus@ub.edu
Phone
93 402 45 03 i 93 403 59 35
Research Area
Office
P1 05/09
Categoria
Postdoc i predoc

Fité, Francesc

E-Mail
ffite@ub.edu
Phone
93 403 99 68
Research Area
Office
P2 36
Categoria
Postdoc i predoc

Florido, Robert

E-Mail
robert.florido@ub.edu
Phone
93 402 45 03 i 93 403 59 35
Research Area
Office
P1 05/09
Categoria
Associat i substitut

Florit Selma, Carme

E-Mail
cflorit@ub.edu
Phone
93 402 16 04
Research Area
Probabilitat i Estadística
Office
P2 46
Categoria
Temps Complet

Florit, Enric

E-Mail
enricflorit@ub.edu
Phone
93 402 45 03 i 93 403 59 35
Research Area
Office
P1 05/09
Categoria
Postdoc i predoc

Font González, Jordi

E-Mail
jordi.font@ub.edu
Phone
93 403 58 51
Research Area
Matemàtica Aplicada
Office
E2 03
Categoria
Associat i substitut

Fontich Julià, Ernest

E-Mail
fontich@ub.edu
Phone
93 402 16 29
Research Area
Matemàtica Aplicada
Office
P1 18
Categoria
Temps Complet

García Arias, Pablo

E-Mail
pablo.garcia.arias@ub.edu
Phone
93 402 16 13
Research Area
Office
E1 02
Categoria
Postdoc i predoc

García Beltran, Víctor

E-Mail
victor.garciabeltran@ub.edu
Research Area
Office
P2 35
Categoria
Associat i substitut

García Ferrero, Ma Ángeles

E-Mail
garciaferrero@ub.edu
Phone
93 403 57 47
Research Area
Office
P1 38
Categoria
Temps Complet

García López, Ricardo

E-Mail
ricardogarcia@ub.edu
Phone
93 402 16 19
Research Area
Àlgebra i Geometria
Office
P2 26
Categoria
Temps Complet

García Marcos, Eloy

E-Mail
eloy.garcia@ub.edu
Phone
93 402 14 05
Research Area
Office
P1 22
Categoria
Postdoc i predoc

Garriga Puig, Jordi

E-Mail
jordi.garrigapuig@ub.edu
Phone
--
Research Area
Office
PB 36 MAT I-E
Categoria
Postdoc i predoc

Garrucho Morras, Lidia

E-Mail
lgarrucho@ub.edu
Phone
93 402 10 15
Research Area
Informàtica
Office
P2 42
Categoria
Postdoc i predoc

Gascó Patiño, Toni

E-Mail
tonigasco@ub.edu
Research Area
Matemàtica Aplicada
Office
Farmàcia
Categoria
Associat i substitut

Gawron, Filip

E-Mail
filipgawrongawron@ub.edu
Phone
--
Research Area
Office
PB 36 MAT I-E
Categoria
Postdoc i predoc

Gil Muñoz, Daniel

E-Mail
daniel_gilmu@ub.edu
Phone
--
Research Area
Office
IMUB
Categoria
Postdoc i predoc

Gilabert Roca, Pere

E-Mail
pere.gilabert@ub.edu
Phone
EB Gran Via
Research Area
Categoria
Postdoc i predoc

Gispert Braso, Joan

E-Mail
jgispertb@ub.edu
Phone
93 402 16 59
Research Area
Lògica i Història de les Matemàtiques
Office
P2 33
Categoria
Temps Complet

Gkontra, Polyxeni

E-Mail
polyxeni.gkontra@ub.edu
Phone
93 402 16 17
Research Area
Informàtica
Office
P2 24
Categoria
Temps Complet

Gómez Durán, Paula

E-Mail
paula.gomez@ub.edu
Research Area
Office
EB Gran Via
Categoria
Associat i substitut

Gómez Muntané, Gerard

E-Mail
gerardgomez@ub.edu
Phone
93 402 16 51
Research Area
Matemàtica Aplicada
Office
X 05
Categoria
Emèrit

Gómez, Elizabeth

Research Area
Office
EB 01
Categoria
Postdoc i predoc

Gonchenko, Marina

E-Mail
gonchenko@ub.edu
Phone
93 402 16 29
Research Area
Office
P1 18
Categoria
Temps Complet

Gonzàlez Brizzio, Federico

Phone
93 402 45 03 i 93 403 59 35
Research Area
Office
P1 05/09
Categoria
Postdoc i predoc

Goswami, Souvik

E-Mail
souvikgoswami@ub.edu
Phone
94 402 14 05
Research Area
Office
P1 22
Categoria
Postdoc i predoc

Guàrdia Munarriz, Marcel

E-Mail
guardia@ub.edu
Phone
93 402 45 01
Research Area
Office
P2 41
Categoria
Temps Complet

Guerrero, Pasqual

E-Mail
pasqual.guerrero@ub.edu
Research Area
Categoria
Associat i substitut

Guillán Rial, Javier

E-Mail
jguillan@ub.edu
Phone
93 402 45 03 i 93 403 59 35
Research Area
Office
P1 05/09
Categoria
Postdoc i predoc

Guitart Morales, Xavier

E-Mail
xavier.guitart@ub.edu
Phone
93 402 16 19
Research Area
Àlgebra
Office
P2 26
Categoria
Temps Complet

Gutiérrez Marín, Javier José

E-Mail
javier.gutierrez@ub.edu
Phone
93 402 16 58
Research Area
Geometria i Topologia
Office
P2 32
Categoria
Temps Complet

Haro Provinciale, Àlex

E-Mail
alex.haro@ub.edu
Phone
93 402 16 34
Research Area
Matemàtica Aplicada
Office
P1 14
Categoria
Temps Complet

Haroon, Umair

E-Mail
umairharoon@ub.edu
Phone
93 402 18 97
Research Area
Office
P1 16
Categoria
Postdoc i predoc

Hernàndez Ferrer, Carles

Research Area
Categoria
Associat i substitut

Hinojosa Calleja, Adrián

E-Mail
ahinojosa@ub.edu
Phone
21622
Research Area
Office
P2 27
Categoria
Associat i substitut

Hu, Changhui

E-Mail
chhuhuxx121@alumnes.ub.edu
Phone
93 402 18 97
Research Area
Office
P1 16
Categoria
Postdoc i predoc

Igual Muñoz, Laura

E-Mail
ligual@ub.edu
Phone
93 402 08 54
Research Area
Informàtica
Office
P2 07
Categoria
Temps Complet

Ivanova Radeva, Petia

E-Mail
petia.ivanova@ub.edu
Phone
93 402 16 50
Research Area
Informàtica
Office
P1 08
Categoria
Temps Complet

Jacques-Junior, Julio Cezar Silveira

E-Mail
julio.silveira@ub.edu
Phone
93 402 16 17
Research Area
Informàtica
Office
P2 24
Categoria
Temps Complet

Jaemin Park

E-Mail
jpark@ub.edu
Research Area
Anàlisi Matemàtica
Office
E1 02

Jarque i Ribera, Xavier

E-Mail
xavier.jarque@ub.edu
Phone
93 402 44 99
Research Area
Matemàtica Aplicada
Office
P1 15
Categoria
Temps Complet

Joao Candeias Canha Xavier

E-Mail
joao.xavier.candeias@ub.edu
Research Area
Office
PB 36 MAT I-E
Categoria
Postdoc i predoc

Jorba Monte, Àngel

E-Mail
angel.jorba@ub.edu
Phone
93 403 57 34
Research Area
Matemàtica Aplicada
Office
X 05
Categoria
Temps Complet

José Bazan, Jordi

E-Mail
jjose@ub.edu
Phone
93 403 13 45
Research Area
Informàtica
Office
EB 04 / EB 05
Categoria
Associat i substitut

Joshi, Smriti

E-Mail
smriti.joshi@ub.edu
Phone
93 402 10 15
Research Area
Office
P2 42
Categoria
Postdoc i predoc

Jové Campabadal, Anna

E-Mail
ajovecam7@alumnes.ub.edu
Phone
93 402 45 03 i 93 403 59 35
Research Area
Office
P1 05/09
Categoria
Postdoc i predoc

Judmann, Cecilia

E-Mail
cecilia.judmann@ub.edu
Phone
93 402 08 52
Research Area
Office
P2 05

Karuk Manko, Andriana

E-Mail
akaruk@ub.edu
Research Area
Office
EB 06
Categoria
Associat i substitut

Kavaz, Ecem

E-Mail
ekavazka27@alumnes.ub.edu
Phone
93 402 45 03 i 93 403 59 35
Research Area
Office
P1 05/09
Categoria
Postdoc i predoc

Kessler, Dimitri

E-Mail
dimitri.kessler@ub.edu
Phone
93 402 16 10
Research Area
Office
P1 32
Categoria
Postdoc i predoc

Knauer, Kolja

E-Mail
kolja.knauer@ub.edu
Phone
93 402 16 06
Research Area
Matemàtica Aplicada
Office
P2 23
Categoria
Postdoc i predoc

Kumar, Rohit

E-Mail
rkumar@ub.edu
Research Area
Categoria
Associat i substitut

Kushibar, Kaisar

E-Mail
kaisar.kushibar@ub.edu
Phone
93 402 10 15
Research Area
Informàtica
Office
P2 42
Categoria
Postdoc i predoc

Lahoz Vilalta, Martí

E-Mail
marti.lahoz@ub.edu
Phone
93 402 16 08
Research Area
Àlgebra i Geometria
Office
P1 28A
Categoria
Temps Complet

Laiz Treceño, Pablo

E-Mail
laizpablo@ub.edu
Research Area
Informàtica
Office
EB Gran Via
Categoria
Postdoc i predoc

Lecha Sánchez, Manuel

E-Mail
manuellecha@ub.edu
Research Area
Office
EB 01
Categoria
Postdoc i predoc

Lekadir, Karim

E-Mail
karim.lekadir@ub.edu
Phone
93 402 08 52
Research Area
Informàtica
Office
P2 05
Categoria
Postdoc i predoc

Levi, Matteo

E-Mail
matteo.levi@ub.edu
Phone
21613
Research Area
Office
E1 02
Categoria
Postdoc i predoc

Llàcer Sansaloni, Lluís

E-Mail
llllaces23@alumnes.ub.edu
Research Area
Office
PB 36 MAT I-E
Categoria
Postdoc i predoc

López Sánchez, Maite

E-Mail
maite_lopez@ub.edu
Phone
93 403 71 54
Research Area
Informàtica
Office
P1 19
Categoria
Temps Complet

Luecke, Philipp Moritz

E-Mail
philipp.luecke@ub.edu
Research Area
Office
E1 02
Categoria
Postdoc i predoc

Macías Tarrío, Irene

E-Mail
irene.macias@ub.edu
Research Area
Office
EB Gran Via
Categoria
Postdoc i predoc

Madadi, Meysam

E-Mail
mmadadi@ub.edu
Research Area
Categoria
Associat i substitut

Marchesi, Simone

E-Mail
marchesi@ub.edu
Phone
93 402 16 14
Research Area
Àlgebra
Office
P2 22
Categoria
Temps Complet

Marques i Cancio, Alfons

E-Mail
alfons.marques@ub.edu
Research Area
Categoria
Temps Complet

Marques, Ricardo

E-Mail
ricardo.marques@ub.edu
Phone
93 402 08 54
Research Area
Informàtica
Office
P2 07
Categoria
Temps Complet

Márquez Carreras, David

E-Mail
davidmarquez@ub.edu
Phone
93 403 47 40
Research Area
Probabilitat i Estadística
Office
P2 38
Categoria
Temps Complet

Martínez Alonso, Juan Carlos

E-Mail
jcmartinez@ub.edu
Phone
93 402 16 61
Research Area
Lògica i Història de les Matemàtiques
Office
P2 48
Categoria
Temps Complet

Martínez Carpena, David

E-Mail
martinezcarpena@ub.edu
Research Area
Office
X 07
Categoria
Postdoc i predoc

Martínez Martínez, Pablo

E-Mail
pablo.martinez@ub.edu
Phone
93 403 45 49
Research Area
Office
P2 20
Categoria
Associat i substitut

Martínez Sánchez, Guillem

E-Mail
guillem.martinez@ub.edu
Phone
93 402 16 35
Research Area
Office
E1 01
Categoria
Postdoc i predoc

Marzo Sánchez, Jordi

E-Mail
jmarzo@ub.edu
Phone
93 403 44 68
Research Area
Anàlisi Matemàtica
Office
P1 17
Categoria
Temps Complet